No 1. novembra “ofšoru sarakstam” pievieno trīs jaunas jurisdikcijas

Padome 2023.gada 17.oktobrī akceptēja aktualizēto Eiropas savienības (ES) sarakstu ar jurisdikcijām, kas nodokļu nolūkos nesadarbojas, (EU list of non-cooperative jurisdictions for tax purposes) jeb t.s. ES “melno sarakstu” (EU black-list).

Ar izmaiņām 3 jurisdikcijas no “ofšoru saraksta” tiek izslēgtas (Britu Virdžīnu salas, Kostarikas Republika un Māršala Salu Republika) un 3 jurisdikcijas tajā ietvertas no jauna – Antigva un Barbuda, Beliza un Seišelu Salu Republika, jo visās trijās konstatēti trūkumi nodokļu informācijas apmaiņā pēc pieprasījuma.

Līdz ar to kopējais jurisdikciju skaits paliek nemainīgs – sarakstā joprojām ietvertas 16.jurisdikcijas.

Atgādinām, ka Latvijai kopš 2023.gada 1.jūlija nav sava zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksta, bet tiek piemērots ES “melnais saraksts” un saskaņā ar Ministru kabineta 2023. gada 27. jūnija noteikumiem Nr. 333 “Zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksts” aktualizētais zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksts ir piemērojams, sākot ar nākamā mēneša 1. datumu pēc tam, kad Finanšu ministrija publicējusi attiecīgu paziņojumu oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Atbilstoši 24.oktobrī publicētajai Finanšu ministrijas 23.10.2023. informācijai “Par aktuālo zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju sarakstuno 2023.gada 1.novembra sarakstā būs šādas jurisdikcijas:

 1. Angiljas teritorija
 2. Antigva un Barbuda
 3. ASV Guamas teritorija
 4. ASV Samoa teritorija
 5. ASV Virdžīnu salu teritorija
 6. Bahamu Sadraudzība
 7. Beliza
 8. Fidži Republika
 9. Krievijas Federācija
 10. Palau Republika
 11. Panamas Republika
 12. Samoa Neatkarīgā Valsts
 13. Seišelu Salu Republika
 14. Tērksas un Kaikosas salu teritorija
 15. Trinidādas un Tobāgo Republika
 16. Vanuatu

Izslēgtas – Britu Virdžīnu salas, Kostarikas Republika un Māršala Salu Republika.

 

©INNOVATOR 13.10.2023.

This site is registered on wpml.org as a development site.